pátek 1. září 2017

Čajový víkend... I.

Minulý víkend jsme strávili na čajovém kurzu v malinkaté vesničce Střížovice u Jindřichova Hradce. Zapomenuté místečko, nedotčený kraj světa.
Možná se rozepíšu postupně, pořád jsem až moc plná dojmů na to, abych z nich vytvořila smysluplné věty. A navíc věřím, že atmosféru místa a celého kurzu nejlíp vystihnou fotky, kterých mám spoustu a upravují se opravdu šnečím tempem.

Takže kapitola první a něco málo pro radost:


Nekonečné sbírky čajového nádobíČajový koutek. Místo, kde se zastavil čas...a které potřebuje každý dům.

Zátiší starých domů. 

Ranní procházky.

Pupalka... Žluté květy se neotevírají přes den, ale až v noci. A jsou sladké jako med. Stejně mě nepřemluvili natrhat si takovou krásku do salátu :))

Barvy, tvary, textury, vůně...


Řeka gaiwanů.Zátiší s origami. A má snaha vyfotit každému účastníkovi alespoň jeden osobní portrét na památku.Večerní debaty u ohně a jídlo pečené na kameni.Ovečky dělaly společnost i radost a komentovaly naše čajové potulování po louce nechápavým bečením.

Čajový učitel, mentor, rádce a přítel. Mikina na fotce je růžová. :)

Jedno z mnoha míst na zahradě určených k čaji a meditaci. Ptáci, mech, břízy a ovečky. Nejklidnější místo na planetě.

Pokračování příště...

10 komentářů:

 1. Chci napsat nějakou smysluplnou reakci, ale napadají mě jenom samá údivná citoslovce...to je taková nádhera. Sen v příjemně lenivém odpoledni, ztělesnění nálady haiku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moju najobľúbenejšiu žltú som si nazvala pupalková a vidím, že je to tak naozaj:-)
   Pink je moja naj farba!

   Vymazat
  2. Haiku o víkendu samozřejmě nemohlo chybět :)) zabředla jsem tam do spousty zajímavých knih nejen o čaji, ale i asijské kultuře, teď mě jen zpětně mrzí, že nemám jejich názvy. :(

   Vymazat
 2. Nádhera! A ten portrét paní na památku - moc se mi líbí, ani nevím čím, má zvláštní, pěknou atmosféru. Těším se na další fotky...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc ráda, fotky budu účastníkům posílat, až budou hotové úplně všechny. Doufám, že udělají aspoň trochu radost. :)
   Děkuji za komentář, mám motivaci si pospíšit. :D

   Vymazat
 3. Krásná atmosféra, krásný fotky. Těším se na pokračování :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji* Za foťákem jsem spíš nováček, ty nejzajímavější situace stejně nefotím, abych si je užila naplno :)) jsem moc ráda, že se líbí, hned se víc těším na další úpravy!

   Vymazat
 4. Nádherná atmosféra...
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Při procházení fotek se mi vrací nádech celého místa a mám z nich radost... pokud se aspoň trochu klidu dostane až k vám tady, budu úplně nadšená :)))

   Vymazat
 5. Krasne misto a osobiti lide. Ja musim ale pochvalit i nadherne fotky! M.

  OdpovědětVymazat