pátek 13. října 2017

Kohoutek


I když se tu úvahové články nejspíš moc často objevovat nebudou, po dnešní zkušenosti mám chuť upozornit na zajímavý fenomén v naší české společnosti.

Máme v pronájmu starý byt a po rozhodnutí koupit pračku jsem zjistila, že je kohoutek od přívodu vody úplně zatuhlý. Nejde s ním otočit, nejde ho vymontovat, a protože se mi nechtělo chodit s pomocí po sousedech, zkusila jsem vložit fotku kohoutku i s dotazem na Plzeňskou skupinu.
Jelikož je v ní aktivních víc jako 35 500 lidí, tušila jsem, že aspoň někdo přijde se smysluplnou radou, případně tipem na spolehlivého opraváře.

I když se mi velké množství lidí skutečně pokusilo poradit, zaujal mě komentář pána a to ve znění:

"Omluvám se pokud toto nedokážete sama vyřešit - nejděte si chlapa s ostatními pastmi to bude stejné ."


Chlapa jsem si našla před pěti lety a zarezlý kohoutek opravit neumí. Vlastně k tomu ani nemá důvod- Patrik je vystudovaný psycholog. Neodpovídá tedy už zmiňovanému společenskému fenoménu, podle kterého musí být muž zároveň zedník, elektrikář, truhlář a instalatér, jinak není k ničemu a hanba na něj.

Pánův komentář mě zamrzel, protože automaticky počítá s tím, že: 

a) každý chlap to bude umět a jako žena se bez něj neobejdu

b) to že potřebuju radu, znamená, že to nezvládnu

c) pokud potřebuješ opravit kohoutek, je nejjednodušší si najít přítele


Můj muž neví jak zateplit dům, opravit zásuvku, nebo vyměnit kohoutek. Možná i díky tomu jsem se zamilovala do jeho vnímání světa, jeho intelektu a práci, při které pomáhá lidem vracet chuť do života.

Budu ráda sdílet život s někým, koho si vážím pro jeho moudrost, charakter a vzdělání... a toho instalatéra si  klidně zaplatím!1 komentář:

  1. www.scanquilt.cz má pletený pléd a polštář vzor stromy v béžovej a mne to veľmi ide k jemnej flóre na dvierkach tvojho kredenca:-)
    K tejto téme sa mi vyjadruje ťažšie, v partnerstve žijem autizmus, ale snažím sa o to, aby sa postavenie muža a otca v rodine aj tak naplnilo...

    OdpovědětVymazat